Disa udhezime per prodhimet e ftohta

By: | 0 Comments | On: March 19, 2016 | Category : Keshilla, Te tjera

images

●Duhet te kemi njohje te mire te procesit teknologjik te prodhimit.Ne varesi te asortimentit,percaktohet edhe menyra e perpunimit. ●Prodhimet duhet ne ruhen ne banaket e ftohjes. ●I duhet kushtuar kujdes i vecante zgjedhjes,ruajtjes dhe perpunimit te qumeshtit,i cili per shumicen e asortimenteve,perben bazen e prodhimit.Ne rast te kundert,vec demtimeve te...

Read more

Si te gatuajme meringe me cokollate

By: | 0 Comments | On: March 8, 2016 | Category : Embelsira

images

Perberesit per 4 persona ● 300 gr meringe ● 250 gr pana ● 200 gr cokollate te zeze ● 300 gr kakao te hidhur ● 100 ml qumesht   Pergatitja Therrmojini meringat ne copa te vogla dhe bashkojini me panen.Masen shperndajeni ne format e vogla,mbyllini me leter alumini dhe lerini...

Read more

Akullore me krem

By: | 0 Comments | On: March 5, 2016 | Category : Embelsira, Te tjera

images

Per 10 veta: ● 1 kg qumesht ● 10 te verdha veze ● 250 gr sheqer ● 0.15 gr vanilje   Pergatitja Per pergatitjen e kremit akullore duhet qe vezet te jene te fresketa dhe qumeshti te mos pritet.Per kete,qumeshtin me pare e provojme ne nje ene te vogel. 1.Ne...

Read more

Kek me kulac e maja birre

By: | 0 Comments | On: February 19, 2016 | Category : Embelsira, Te tjera

images

Lenda e pare ● 500 gr miell i forte ● 200 gr gjalpe ● 6 veze ● lekure limoni e grire ● 15 gr maja birre ● pak kripe ● 125 gr sheqer ● 180 gr cokollate glase ● 150 gr recel qershie ● 0.01 gr vanilje ● 500 gr...

Read more

Si te pergatisim parfe

By: | 0 Comments | On: February 11, 2016 | Category : Embelsira, Te tjera

images

Perberesit ● 4 veze ● 200 gr sheqer ● 1 pana pasticerie ● pak kanelle ● 200 gr recel qershie ● 100 gr arra     Pergatitja 1.Ne fillim rrahim pjesen e verdhe te vezeve bashke me sheqerin.Gjithashtu fillojme te rrahim dhe panen e pasticerise ne menyre qe te behet...

Read more

Pjeper i mbushur

By: | 0 Comments | On: January 25, 2016 | Category : Embelsira, Te tjera

images

Perberesit per 10 veta ● 1 kg pjeper i pjekur mire ● 1 kg akullore me vanilje (e gatshme) ● 30 gr konjak ● 100 gr sheqer puder   Pergatitja 1.Pjepri duhet te jete shume aromatik dhe i pjekur mire. 2.I hiqet pjesa e lekures qe rrethon kercellin,farat dhe me...

Read more

Si te hartojme menyne tip

By: | 0 Comments | On: December 29, 2015 | Category : Keshilla, Te tjera

images (12)

1.Cajra nga te gjitha llojet (importi e te vendit),kakao,cokollate,kafe vjeneze,kafe franceze ekspres dhe frape,kafe turke. Pije te nxehta e te ftohta,kokteje te ndryshme bavareze te ftohta,aperitive,uje mineral,etj. ● Tartalete me fruta ose me mbushje te ndryshme(kremra te ndryshem) kruasane,briosh,bajame me kripe dhe te sheqerosura,biskota te ndryshme,bato sale e fistiqe,kikirike dhe...

Read more

Si te pergatisim ponc (pije alkolike)

By: | 0 Comments | On: December 15, 2015 | Category : Pije, Te tjera

images (11)

Ponc ne flake ● 2 gota caj te lehte ● 6 portokalle ● 1 limon ● 1 gote sheqer ● 1 gote vere rum   ●Ne cajin e vazhdon te zieje,hidhet sheqeri dhe pasi perzihet,hiqet nga zjarri.Shtohet lengu i limonit dhe i 3 portokalleve.Priten ne feta te holla te rrumbullaketa...

Read more

Kek “Moka”

By: | 0 Comments | On: December 7, 2015 | Category : Embelsira, Te tjera

images (10)

Lenda e pare ● 450 gr miell ● 300 gr sheqer ● 150 gr qumesht ● 2 kokrra veze ● 10 luge sode ● 1/2 luge kafeje vanilje ● 150 gr gjalpe ● 1 luge supe kakao   Per recelin glase nevojiten : ● 350 gr sheqer pluhur ● 80...

Read more

Si te gatuajme kek special

By: | 0 Comments | On: November 22, 2015 | Category : Embelsira

images (9)

Perberesit per 10 racione ● 300 gr miell ● 200 gr gjalpe ● 200 gr sheqer ● 100 gr arra te qeruara ● 150 gr recel ● 5 gr sode ● 0.01 gr vanile ● 50 gr sheqer puder ● 50 gr konjak ● ceder limoni ● 50 gr kuverture(cokollate)...

Read more